Online RandevuDanışan Yorumları

Yeni Yollar Bulmak – Çözüm Üretebilmek

Yeni Yollar Bulmak

Geçmişin döngüsünden çıkamadığınızda başka bir alternatif yokmuş gibi hissedersiniz.

Yeni yollar bulmak, çözüm üretebilmek, alternatifleri görebilmek için dışardan birinin size başka bir yol da olabileceğini göstermesi gerekir bazen.

Çocuklugunuzda yaşadığınız hikayeler tekrar ettiğinde cocuklugunuzda öğrendiğiniz, zaten defalarca kez gitmiş oldugunuz yolakları kullanır beyniniz. Sanki başka bir erkeğe bir daha aşık olamayacakmış gibi hissedersiniz mesela, sanki o en yakın arkadaşınızla aranız bozulursa yapayalnız kalacakmış gibi hissedersiniz mesela, işinizi degistirmenin çok zor olduğunu düşünürsünüz meselâ.

Çoğu zaman o ilişkinin bitmesi sizin potansiyelinizi ortaya çıkartır, o arkadaşınızla kurdugunuz ilişkiden çok daha farklı ilişki deneyimleriniz olur, size daha iyi gelen daha eşit daha anlasildiginizi hissettiginiz. Farklı bir iş yerinde kendinize daha çok guvendiginizi potansiyelinizi daha çok kullanabildiginizi fark edersiniz.

Çocuk Dünyaya Geldiğinde Kendi Kaynaklarıyla Doğar

Çocuk problemlerine çözüm üretebilmek için küçük yaşlarda bir rehbere ihtiyaç duyar. Bu rehber anne ve babadır. Zamanla çocuk problemlerini kendi kendine çözebilecek olgunluğa erişir. Her insan bebeğinin içinde kendi kendine sorunlarını çözebilme kapasitesi mevcuttur. Bu fırsat küçük yaşta çocuğa verilmediğinde tıpkı kullanılmayan organlar gibi körelir.

Terapide çocuğun kullanamadığı kapasitesi tekrar ortaya çıkmaya başlar. İlişkinizin devam edecegine ya da etmeyecegine siz karar verirsiniz.

Kendinizi tanıdıkça kendinize olan sevginiz ve saygınız artar. Ve bolca seçeneğiniz olur.

Uzman Klinik Psikolog Gülcem Yıldırım

Buraya tıklayarak instagram hesabımı takip edebilirsiniz.

Zuhuratbaba Mah. İncirli Cad. No:47 Osmancık Apt. Kat:1 daire 2, Bakırköy