Anasayfa / Psikoloji Yazıları / Boşluk Duygusu

Boşluk Duygusu

Boşluğa düşmemek için sürekli bir doluluğa ihtiyaç duyuyoruz. Zamanımızı dolduruyoruz hiç boş vakit bırakmayarak, midemizi dolduruyoruz sürekli bir şeyler yiyerek ya da içerek, kafamızı dolduruyoruz sosyal medyada saatlerimizi harcayarak, dolaplarımızı dolduruyoruz sürekli ihtiyacımız olmayan kıyafetler alarak.

 

HIZIN ALTINDA İYİLEŞMEYİ BEKLEYEN YARALAR VAR

Bütün bunları yapmadığımızda hissedecegimiz duygudan kaçmak aslında bütün çabamız. Kimbilir hangi acımızla yüzleşeceğiz…

Hangi karanlık tarafımız gün ışığına çıkacak, başkalarında görüp öfkelendiğimiz, kızdığımız hangi yönümüzle tanışacağız, bütün bu oyalanmaların, hızın, yoğunluğun altında hangi yaralar iyileşmeyi bekliyor kimbilir.

 

ASLINDA KENDİMİZDEN KAÇIYORUZ

Boşluktan son sürat kaçarken aslında kendimizden kaçıyoruz. Fena duygularımızdan, kötü ve kabul edilmemiş taraflarımızdan, içimizdeki ve dışımızdaki çirkinligimizden kaçıyoruz.

Oysa kötü tarafımıza kötü davranmak, kötü tarafımızdan uzaklaşmak onun daha keskin, daha hoyrat, daha pervasız olmasına sebep oluyor.

Içimizdeki fena duyguları hissetme hakkını kendimize verirsek onlar sakinleşir, durulur, ehlileşir.

Sevgilerimle

Uzman Klinik Psikolog Gülcem Yıldırım

 

#psikolog #psikoloji #psikoterapi #psikoterapist #psikologgulcemyildirim #gulcemyildirim #terapi #terapist #klinikpsikolog #uzmanpsikolog #bakirkoypsikolog #incirlipsikolog #bakırköypsikolog #psikolojikdestek #psikolojikdanışmanlık #psikolojikdanışman

Ayrıca Kontrol Et

SORUMLULUK

Sorumluluğunu üstlenen kişi özgürdür. Özgür kişi daha çok sevebilir der “Engin Gençtan” hoca. Yetişkin olmak …

error: Content is protected !!
Bize Sizi Arayalım

Uzman psikolog kadromuza soru sormak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.

X
Biz Sizi Arayalım