Online TerapiDanışan Yorumları

TRAVMA ZİRVESİ

online travma zirvesi

 

20 Haziran 2020 Cumartesi

AMAÇ

 Psikoterapi seansına travmayla gelen danışanlara müdahale tekniklerini, terapist ve danışan üzerindeki faktörleri inceleyerek bu konuda bilgi ve beceri geliştirilmesidir.

HEDEF

Psikoterapi sürecinde travma kavramına mercek tutarak travma ve iyileşme sürecini derinlemesine incelemek birincil hedefimizdir. Klinikte çalışanlar bastırılmış duygular ve hatıralar bilince çıktığı zamandaki, ayrıcalıklı içgörü anını bilirler. İnkar ve bastırma bariyerleri kalktığında travmanın getirdiği yüksek duygulanıma terapist olarak yapılacak ince dokunuşlar danışanın travmatik duyguyu işlemlemesi için hayati önem taşır. Bu zirvedeki hedefimiz terapi odasında uygulanabilir pratik teknik ve yöntemlerle danışanın duygu regülasyonunu sağlayabilmek, danışanın içgörü geliştirmesiyle birlikte iyileşme sürecine geçtiği noktada açığa çıkan yaratıcı enerjiye birinci elden tanık olmayı sağlamaktır.

KONULAR VE EĞİTİM AKIŞI

20 HAZİRAN CUMARTESİ

08.45-09.00; Giriş konuşması (Uzman Psikolog Mehmet Akif Aydın)

09.00-10.30;‘Travmaya Bütüncül Bir Yaklaşım,: Bir Vajinismus Hikayesi’ Uzman Psikolog Mehmet Akif Aydın (Moderatör: Timur Harzadın)

10.40-12.10; ‘Kayıp Sonrası Travmatik Yas’ Uzman Klinik Psikolog Gülcem Yıldırım (Moderatör; Ömer Yurtsever)

12.10-12.50; ‘Yemek Molası’

12.50-14.20; ‘Travmada Beden Duyumlarının Çalışılması’ Timur Harzadın

(Moderatör; Gülcem Yıldırım)

14.30-16.00; ‘Travmatik Beyin’ Uzman Klinik Psikolog Abdullah Alpaslan

(Moderatör; Mehmet Akif Aydın)

16.10-17.40; ‘Travmaların kişiliğimiz üzerindeki etkileri’ Uzman Klinik Psikolog Ömer Yurtsever (Moderatör; Abdullah Alpaslan)

SÜRE

1 GÜN

20 Haziran Cumartesi

09.00-17.40 arası

Toplam 8 Saat

SERTİFİKASYON

Katılımcılara Zirve sonrasında sertifika verilecektir.

KATILIMCI SAYISI

100 kişi ile sınırlıdır.

Kayıtlar kişi sayısı ile sınırlı olduğu için ödeme ve başvuru sırasına göre yapılacaktır.

HEDEF GRUP

Doktorlar, Psikologlar, Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenler, Sosyal Hizmet Uzmanları, Psikiyatri Hemşireleri,

Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanlarında lisans ve/veya yüksek lisans öğrencileri, Sosyoloji öğrencileri

Aile Danışmanları, Sosyologlar, Hemşireler ve Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi mezunları da katılabilir.

BİLGİ VE KAYIT İÇİN

glcmyldrm@gmail.com

0554 726 92 92

ZİRVE YERİ

ZOOM Programı Üzerinden Yapılacaktır

KATILIM ÜCRETİ

Zirve ücretinin ödenmesi durumunda adınız kesin kayıt listesine eklenir.Kesin kayıt ücretini aşağıdaki hesap numarasına EFT/Havale olarak ödeyebilirsiniz.Banka Dekontunun açıklama kısmına ‘Travma Zirvesi’ yazarak glcmyldrm@gmail.com adresine göndermenizi rica ederiz.

Lisans Öğrencileri 250 TL

Diğer katılımcılar 300TL

HESAP BİLGİLERİ

Hesap Adı : Gülcem Yıldırım

Hesap No: 01033201

IBAN: TR02 0001 2009 8570 0001 0332 01

Şube Kodu:857

Şirinevler

İstanbul Şubesi

HALKBANK

Bakırköy Psikolog

Bakırköy Psikolog Gülcem Yıldırım; kişilik bozuklukları, emdr terapisi, eft terapisi, bireysel psikoterapi alanlarında çalışan, Beylikdüzü Psikolog, Bahçelievler Psikolog adreslerinde de hizmet vermektedir.

Kişilik Bozuklukları

Kişilik bozukluğu kişinin çevreye uyumunu, günlük işlevselliğini bozan, kendinde gerilim- kaygı hali oluşturup, içinde yaşanılan kültürün beklentilerinden sapma gösteren, süreklilik taşıyan bir hal alması durumunda bahsedilen bedensel, düşünsel ve ruhsal özelliklerdir....

EMDR Terapisi

EMDR, Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bugüne kadar her yaştan yaklaşık 2 milyon kişinin farklı tiplerde psikolojik rahatsızlıklarının başarıyla tedavi edilmesini sağlamıştır.

Bireysel Psikoterapi

Psikoterapi Nedir?

Bireysel Psikoterapi dediğimiz zaman yetişkin bir bireyin günlük yaşantısını etkileyen, bozan ya da sekteye uğratan her türlü ruhsal sıkıntıdan söz etmek mümkün. Normalliğin tanımı yapılırken hep şu ifade kullanılır, kişinin kendi iç dünyasıyla barışık, sosyal çevresiyle uyumlu bir hayat yaşaması.

Beylikdüzü Psikolog

Beylikdüzü Psikolog Gülcem Yıldırım, psikoterapi desteği görmek isteyen kişinin hayatında yanlış giden bir şeyler olduğunu fark etmesi ve bununla ilgili değişime açık olmasını bekleriz. Çoğu zaman bireysel terapi için başvuran danışanların arzusu iyi hissetmektir. Bu çok doğal bir istek olmakla beraber terapinin süreciyle uyuşmaz. Psikoterapiye gelen danışanlar hayatlarında yapacakları her değişiklikten sonra kötü hisseder. Bunun sebebi beynin bir konfor alanı vardır. hep aynı şeyleri yapmak ister, hep aynı yoldan yürümek ister, evde bile hep aynı koltukta oturmak ister. Dolayısıyla kişi psikoterapi sürecinde hayatıyla ilgili yaptığı her değişiklikte kaygı, korku, endişe gibi bilinmezliğin getirdiği doğal duygularla karşılaşır. Bu süreç geçici olmakla beraber kişinin terapideki beklentisiyle uyuşmazlık gösterir çoğu zaman.

Seans Odasında Ne Olur?

Psikoterapi odası kişinin zaman zaman canının acıdığı, ağladığı, üzüldüğü, şaşırdığı, farkındalığının arttığı, ilişki kurma yetisinin kuvvetlendiği kendine bakma yeridir. Kişi bu odada kendisiyle tanışır, neyi sevdiğini, hangi durumlarda öfkelendiğini, neyin onu üzdüğünü, aslında kim olduğunu görür. Uzun, keyifli, zorlu, umutlu bir yolculuktur. Bu yolculuğun sonunda ithaki(mutluluklar ülkesi) ülkesi yoktur.

Bahçelievler Psikolog

Bahçelievler Psikolog Gülcem Yıldırım: Hayat devam ettikçe kötü duygular da devam eder, kayıplar, üzüntüler, öfkeler hepsi devam eder. Psikoterapide kişi bu duygularla nasıl başa çıkacağını öğrenir. Duygularıyla savaşmak yerine onları kabul edip, varolmasını izin verip, onları seyretmeyi öğrenir. Hissettiklerinin anlamını kendi kendine bulmayı öğrenir. Arkadaşım öyle dediği için bu kadar üzüldüm, annem şöyle davrandığı için öfkelendim, bu kadar çok çalıştığım için bunaldım demeyi öğrenir.Psikoterapiden sonra çocukluğunda yaşadığı problemlerle bugün karşılaştığında duygusu daha hafif olur. Çocuklukta üzüntü veren anıların duygusu boşaldıkça kişide hafifleme, genişleme, özgürleşme duyguları olur. Psikoterapi sürecinden sonra eskisi kadar yüksek duyguları olmaz. Eskisi kadar dibe çökmez. Üzüntüsü daha az ve geçici olur. Çocukluğunda yaptığı, iyi hissettiren davranışları bulmak da psikoterapi sürecinin ilerlemesinde kişiye çok katkı sağlar. Çocukluğunuzda yaptığınız, iyi hissettiren davranışları bugün yapmak kişinin iyileşmesini sağlar. Sebebi kişinin kendisiyle bağ kurmasıdır, kendi gerçek kimliğiyle bağ kurması. Psikoterapi sürecinde bireysel psikoterapi konusunda destek verdiğim ruhsal problemleri şu şekilde sıralayabilirim; Depresyon,Kayıp ve yas terapisi,fobiler,Travma ve iyileşme,Panik Atak,Obsesif Kompulsif Bozukluk,Bağımlılık,Özgül Fobi,Sosyal Fobi,Yaygın Anksiyete Bozukluğu,Kişilik Bozuklukları

Online Terapi Nedir? Online Terapinin Faydaları

Online terapiye olan talep teknolojinin ve internet kullanıcılarının günümüzde hızla artması ile beraber ciddi oranda artış göstermiştir. İnternet kullanımının yaygınlaşması, bütün dünyaya erişimi tek bir tuşa indirgemiştir. Ülkemizde henüz çok yaygın olmasa da, dünyada yaygın olarak kullanılan online terapinin ükemizde de çok yakın bir gelecekte hızla yaygınlaşacağı kanaatindeyim. Günümüzde zaman, ulaşım ve yoğun iş şartları nedeniyle pek çok kişi yüz yüze psikoterapi desteği almakta zorlanıyor. Hal böyle olunca psikoterapi desteği almak için online psikoterapiye olan ilgi ve talep gitgide artıyor. Online psikoterapi özellikle; yurt dışında bulunup dil sorunu nedeniyle psikoterapi desteği alamayan kişiler, yoğun iş temposundan dolayı zaman bulamayanlar, içe dönük kişiler, hali hazırda psikoterapi desteği alırken şehir ya da ülke değişikliği yapanlar ve herhangi bir sebepten yüz yüze terapiyi tercih etmeyenler için kurtarıcı bir nitelik taşıyor.

Online Terapi Nasıl Yapılır? Online Psikolog

Online terapi ;internet üzerinden görüntülü ve sesli olarak gerçekleştirilen bir psikoterapi hizmetidir. Online terapi uygulaması genellikle Skype üzerinden yapılır. Bu psikoterapi seansları için internet bağlantınızın,bilgisayarınızın ya da telefonunuzun olması yeterlidir. Online terapi sırasında sessiz, rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortam olması gerekir.Zuhuratbaba Mah. İncirli Cad. No:47 Osmancık Apt. Kat:1 daire 2, Bakırköy